Wycieczka do Krakowa – jak zaplanować?

Kraków jest pięknym miastem, które warto odwiedzić. Aby zaplanować wycieczkę do Krakowa, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę.

Trzy rzeczy, w których trzeba pamiętać, wybierając się do Krakowa

Po pierwsze, należy sprawdzić ceny biletów lotniczych lub autobusowych, a następnie zarezerwować odpowiedni. Jeśli do drugiej stolicy Polski wybierasz się autem, możesz ominąć ten punkt. Po drugie, warto zarezerwować hotel w Krakowie z wyprzedzeniem, aby uniknąć problemów ze znalezieniem miejsca do spania. W sezonie niestety liczba dobrych miejsc noclegowych jest znacznie ograniczona. Trzecią ważną rzeczą jest kupienie biletu do muzeum lub innego miejsca, które chcesz odwiedzić w Krakowie.

Najlepsze miejsca w Krakowie

W Krakowie warto zobaczyć Wawel, Kazimierz, Muzeum Narodowe oraz Planty. To totalne klasyki. Ciekawym miejscem jest także Ogród Doświadczeń w Parku Jordana. Jeśli masz więcej czasu, możesz również wybrać się na spacer po Rynku Głównym i zwiedzić Sukiennice, a w nich muzeum znajdujące się w podziemiach.

Gdzie dobrze zjeść w Krakowie?

W Krakowie można znaleźć wiele świetnych restauracji. Jedną z nich jest „Pod Baranem”, która serwuje tradycyjne polskie dania. Inna popularna miejscówka to „Zapiecek”, gdzie można spróbować pierogów i innych dań ziemniaczanych. Warto także skosztować lokalnych specjałów, takich jak oscypek i kiełbasa krakowska. Natomiast idealnym miejscem na lody w Krakowie jest Good Lood. Budki tej marki można znaleźć w wielu spotach, a ich dokładną lokalizację poznasz, ściągając aplikację. W niej także dowiesz się, jakie aktualnie smaki lodów serwuje sieciówka.