3 interesujące hotele w Szwecji, Kenii i Chille

Zwykle na wakacje jedzie się w celach turystycznych, tzn. zwiedzanie i możliwość poznania innej kultury. Warto jednak wiedzieć, że warto jechać na wakacje również po to, aby poznać niezwykłe hotele, jakie można znaleźć w różnych miejscach na świecie.

IceHotel w Szwecji

Propozycja dla osób, którym zimno nie jest straszne. Aczkolwiek, całkiem możliwe, że nawet ciepłolubne osoby skuszą się na to, aby zanocować w hotelu, który w całości zbudowany jest z brył lodu. IceHotel można znaleźć dokładnie za kołem podbiegunowym, w miejscowości Jukkasjärvi. Szacuje się, że w pokojach panuje średnio od -5 do -8 stopni. Dlatego też nie ma tam klasycznych kołder, ale za to śpiwory termalne, które uprzyjemniają spędzenie w tym miejscu nocy. Śpiwory nie są bezpośrednio na lodowych łóżkach, ale na reniferowych skórach. Ten hotel powstał po raz pierwszy w 1989 roku.

Giraffe Manor Hotel w Kenii

Śniadanie w towarzystwie żyrafy? I to takiej żywej? Jest to jak najbardziej możliwe, jeżeli ktoś wybierze się do Giraffe Manor Hotel. Całość znajduje się na 140 akrach, znajdującym się w Nairobi. Tzn. sam hotel ma zdecydowanie mniejszą powierzchnię, ale dookoła rozciąga się rezerwat, gdzie schronienie znalazły właśnie żyrafy. Niezwykła inicjatywa, która sprawia, że wypoczynek w tym miejscu należy do bardzo przyjemnych.

Montana Magica w Chile

Doskonała propozycja dla miłośników tolkienowskiej twórczości. Jeżeli ktoś marzył o tym, aby móc chociaż na chwilę przenieść się do krainy, przypominającej wioskę hobbitów, to w końcu będzie miał możliwość. Naturalny obiekt, który został umiejscowiony w okolicy konstrukcji wulkanicznej.