Malediwy – dlaczego są tak oblegane przez turystów?

Egzotyczna, lśniąca białym piaskiem plaża, lazurowa woda, turkusowa laguna i niesamowite rafy koralowe- to właśnie Malediwy.

To warto wiedzieć o Malediwach

Malediwy to archipelag około 1200 wysp i wysepek położony pośrodku Oceanu Indyjskiego. Położone są około 500 km na południowy zachód id Indii, co oznacza, że znajdują się w strefie klimatu równikowego wilgotnego, gdzie średnia temperatura oscyluje w granicach 30 stopi Celsjusza w dzień i 25 stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody wynosi natomiast przez cały rok około 28 stopni, co oznacza, że z kąpieli morskich można korzystać niezależnie od pory roku.

Malediwy to egzotyczna kraina, która z pewnością zadowoli wszystkich tych, którzy pragną zażywać morskich kąpieli, nurkować podziwiając rafy koralowe, uprawiać windsurfing czy też żeglarstwo. Archipelag wysp będzie też idealny dla osób, które chcą po prostu odpocząć w niesamowitych i zapierających dech w piersi okolicznościach przyrody. Miejsce to docenianie jest równie mocno przez osoby wrażliwe na piękno natury, jak i artystów i fotografów.

Co warto zobaczyć będąc na Malediwach ?

  • Z pewnością warto odwiedzić Male. Jest to stolica Malediwów, która jest najmniejszą stolicą na świecie, W Male znajduje się kilkanaście zachwycających meczetów, w tym XVII- wieczny meczet Hukuru Miskiy. Będąc w stolicy warto też odwiedzić Muzeum Narodowe. 
  • Resorty hotelowe również oferują szereg atrakcji dla swoich gości jak liczne wycieczki fakultatywne, restauracje serwujące niezwykłe dania, bary koktajlowe z kolorowymi drinkami czy też wypożyczalnie sprzętu wodnego.
  • Bardzo ciekawym doświadczeniem jest możliwość wzięcia udziału w spektaklu Dheli Maali. Nawiązuje od do pradawnym wierzeń o demonach, które porywają w głąb oceanu niewinne dzieci.
  • Jednymi z najbardziej zachwycających swoim pięknem wysp są wyspa Omadhoo, która zachwyca kolorami i wyspa Fuidhoo, słynąca z trójkolorowej laguny i domów we wszystkich kolorach tęczy.

Malediwy to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc za Ziemi. Warto zatem je odwiedzić.

One thought on “Malediwy – dlaczego są tak oblegane przez turystów?

Dodaj komentarz