Egzotyczny i elegancki wypoczynek – Mauritius

Państwo Mauritius składa się w ogromnej ilości wysp i leży w Afryce na Oceanie Indyjskim. Można tu wypoczywać na jednej z rajskich plaż lub spędzać czas bardziej aktywnie podczas gry w golfa. Mauritius jest doskonałą bazą dla miłośników tego sportu. Znajdują się tu najlepsze pola golfowe, na których każdy gracz chciałby zdobyć kilka dołków.

Wyspy należały kiedyś do Brytyjczyków i dlatego ten sport jest tutaj tak bardzo popularny.

Gdzie na golfa na Mauritiusie?

Na wyspie Ile Aux Cerfs znajduje się światowej sławy osiemnasto-dołkowe pole golfowe, z którego rozpościera się wspaniały widok na Ocean Indyjski. To niezwykłe pole golfowe jest tak sławne, ponieważ zostało zaprojektowane przez gracza światowego formatu – Bernharda Langera. Zostało wpisane na listę 100 najlepszych pól golfowych na świecie. Jest dopracowane w każdym najmniejszym szczególe, dlatego każdy gracz chciałby spędzić tam popołudnie w doborowym towarzystwie zdobywając punkty.

Światowej klasy pola golfowe na Mauritiusie

Na wyspach znajduje się więcej szczególnych miejsc dla miłośników golfa. Co najmniej 8 innych pół zasługuje na najwyższe noty. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez największych mistrzów.

  • Peter Matkovich zaprojektował: Mont Choisy Le Golf, Avalon Golf Course oraz Heritage Golf Course.
  • Tony Johnstone stworzył projekt Paradis Golf Course
  • Peter Alliss zaprojektował The Links Golf Course

Wiele pól golfowych na Mauritiusie jest położonych tak, by podczas gdy było widać piękno oceanu, który umila czas spędzony podczas gry. Wspaniała pogoda zachęca do golfa przez cały rok!

 

One thought on “Egzotyczny i elegancki wypoczynek – Mauritius

Dodaj komentarz