Kenia – odkryj ten niezwykły kraj

Kiedy myślimy o wakacjach, na myśl przychodzą nam egzotyczne, odległe miejsca z rajskimi plażami czy tropikalną roślinnością. Chcąc odwiedzić egzotyczne miejsce, mamy na prawdę duży wybór. Jednym z takich miejsc, które warto odwiedzić, jest Kenia. To państwo, w którym na sawannach zobaczysz przeróżne zwierzęta w swoim środowisku naturalnym, co jest zdecydowanie niezapomnianym przeżyciem. Co warto zrobić, będąc w Kenii?

Maasai Mara – obowiązkowy przystanek

Ten Park Narodowy, który położony jest na granicy z Tanzanią, to dom dla wielu gatunków zwierząt. Ten rezerwat dzikich zwierząt przez wielu oceniany jest jako jedno z najpiękniejszych miejsca tego typu na świecie. Turystów przyciąga tu przede wszystkim możliwość zobaczenia takich zwierząt jak lwy, słonie, antylopy, gepardy czy zebry. To właśnie tutaj na przełomie lipca i sierpnia odbywa się Wielka Migracja zwierząt, z południa na północ. Wyprawa na safari będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dzieci, które będą mogły zobaczyć swoje ulubione zwierzęta, jak i dla dorosłych, którzy na pewno docenią ogrom natury.

Piękne plaże i okazja do pływania z żółwiami

Egzotyka kojarzy nam się w pięknymi, wręcz rajskimi plażami. Tak też jest w przypadku Kenii. Biały piasek i przezroczysta woda zachęcają do kąpieli. Jeśli chcemy zobaczyć delfiny lub żółwie, warto wybrać się na jednodniową wycieczkę na wyspę Wasini. Tutaj, oprócz okazji do pływania z delfinami, możemy również zdecydować się na nurkowanie, jeśli chcemy, aby naszym oczom ukazała się piękna rafa koralowa. Zobaczysz tam przeróżne gatunki ryb i ogromną ilość przeróżnych koralowców. Jedno jest pewne – widoki zapierają dech w piersiach.

One thought on “Kenia – odkryj ten niezwykły kraj

Dodaj komentarz