Co warto zobaczyć w Bostonie?

Boston ma wiele uroku, a wycieczki po tym mieście każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Oto kilka propozycji dla tych, którzy zamierzają odwiedzić to miasto w najbliższym czasie.

O zwiedzaniu Bostonu

Zwiedzanie Bostonu warto zaplanować w taki sposób, by odwiedzić Beacon Hill – wspaniałą dzielnicę, która może zrobić wielkie wrażenie nawet na najbardziej doświadczonych podróżnikach. To najstarsza dzielnica na terenie tego miasta, mogąca oczarować turystów brukowanymi uliczkami oraz pięknymi kamienicami. Pamiętajmy jednak, że gdy będziemy chcieli wynająć tam apartament, to musimy uważać na oszustów apartamentowych z fikcyjnych ogłoszeń. Spacer w takiej scenerii będzie wspaniałą przygoda dla każdego, kto ceni sobie klimat dawnych miast.

A co z tymi osobami, które lubią wypoczywać w otoczeniu zieleni?

Dla nich ważnym punktem w programie wycieczki po Bostonie będzie Boston Public Garden – ogród publiczny, mogący się pochwalić historią sięgającą 1837 roku. Do dziś można tu ujrzeć wiele ciekawych roślin, można też spacerować po malowniczych, zadbanych alejkach. Dodatkową ozdobą tego miejsca są malownicze stawy, nad którymi chętnie odpoczywają i mieszkańcy Bostonu, i turyści zwiedzający to miasto. Na uwagę zasługuje również wielokulturowa dzielnica Harvard Square, znana z Harvard University – najstarszej szkoły wyższej w Ameryce. Jej dzieje sięgają lat 30-tych XVII wieku, a na liście absolwentów tej uczelni pojawia się wiele znanych nazwisk.

Co jeszcze warto zwiedzić?

Kto chce poszerzyć swa wiedzę na temat tego obiektu, ten w czasie wycieczki po Bostonie koniecznie powinien zwiedzić Muzeum Uniwersytetu Harvarda – szerzej ten obiekt został opisany wraz ze zdjęciami na stronie NieWierze.pl.  Inna placówka muzealna, z której Boston może być bardzo dumny, to Museum of Fine Arts. Założone w latach 70-tych XIX wieku, zachwyca imponującą kolekcją dzieł sztuki. Można tu zobaczyć k. 450 tysięcy eksponatów z różnych okresów historycznych. Nie brak tu cennych antyków, na nudę nie będą tu narzekać również ci, którzy wolą sztukę współczesną. Ciekawą ekspozycją może się też pochwalić bostońskie Muzeum Nauki, kuszące m.in. nowoczesnym planetarium. Kościół Old North, czyli najstarszy budynek w Bostonie, mogący się pochwalić wieżą o wysokości 60 metrów, to kolejna ciekawostka, którą warto zobaczyć w trakcie spaceru po Bostonie. Wszystkie te atrakcje sprawią, że miasto to na długo zapisze się w pamięci zwiedzających, a czas spędzony na jego terenie z pewnością nie będzie czasem straconym.