Wakacje w Wielkopolsce? Sprawdź, jak najlepiej przemieszczać się po Poznaniu!

Poznań to jedno z największych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Polski. Setki atrakcji kulturalnych czy historycznych co roku przyciągają tutaj rzesze turystów żądnych także słynnych wielkopolskich tradycji, takich jak rogale Świętomarcińskie czy charakterystyczna poznańska gwara. Poznań to także prężnie działający ośrodek biznesowy i ekonomiczny. Sprawdź, jak zorganizować kilkudniowy pobyt w mieście, aby zobaczyć jak najwięcej.

Czym po Poznaniu? Praktyczne wskazówki na temat komunikacji

Jeśli do stolicy Wielkopolski wybierasz się samochodem, przejazdy po mieście na własną rękę nie powinny stanowić problemu. Poznań to miasto dobrze skomunikowane i oznaczone – dzięki spostrzegawczości lub z niewielką pomocą nawigacji trafisz w wybrane zakątki szybko i sprawnie. Gdy podróżujesz w dni powszednie, musisz jednak brać pod uwagę konieczność opłaty za postój w wybranych częściach miasta.

W jakich godzinach obowiązuje tu strefa płatnego parkowania? Poznań to miasto, w którym pobiera się opłaty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–20:00, ale także w soboty, tym razem do godziny 18:00. Opłaty dotyczą głównie Śródmiejskiej Strefy Parkowania.

Ci, którzy zdecydują się na przyjazd do Poznania pociągiem lub przylot samolotem, mogą dla większej swobody i niezależności skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Wówczas również trzeba pamiętać o stosownych opłatach za parkowanie.

Nie trać czasu na spacery do parkomatu

Przy dobrze zaplanowanej wycieczce każda minuta zwiedzania jest na wagę złota. Szkoda je tracić na przechadzki do parkomatu czy problemy związane z jego poprawnym działaniem. W przypadku strefy płatnego parkowania w Poznaniu możesz korzystać z szybkich i wygodnych aplikacji mobilnych do parkowania. Postój opłacisz jeszcze zanim wysiądziesz z samochodu, a niektóre z programów pomogą ci wręcz takie wolne miejsce parkingowe znaleźć. Taką opcję umożliwia m.in. aplikacja AnyPark.

Jak to dokładnie działa? Gdy rozpoczniesz parkowanie z mobilną aplikacją, numer rejestracyjny twojego auta zostanie przekazany do bazy danych z adnotacją o dokonaniu opłaty. Osoba kontrolująca parkingu wpisze numer w swoim systemie, a następnie otrzyma powiadomienie o uregulowaniu należności. Czy może być jeszcze lepiej? Tak! Zaparkuj bezpiecznie i oddaj się wyjątkowej atmosferze Poznania, korzystając z jego oferty turystcznej.