Hiszpania dla ciekawych – Santander

Santander to piękne miasto, które rozłożyło się na terenie Kantabrii w północnej części Hiszpanii. Dla tych, którzy chcą spędzić czas w pięknej scenerii, miejscowość ta stanie się rewelacyjnym miejscem na wczasy. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Czym zaskoczy nas tu Hiszpania?

Santander jest fascynującym punktem w programie historycznej wycieczki po północnej części Hiszpanii, a malownicza zatoka i piękne plaże sprawiają, że możemy w tym mieście odpocząć od codziennych problemów i spędzić tu beztroskie wczasy nad morzem. To miasto znalazło się w rankingu portalu www.wymarzonyurlop.pl na najpiękniejsze miejscowości, które warto odwiedzić w Hiszpanii. Wspaniały klimat i malownicza okolica to wielkie walory miasta, jednak nie tylko one decydują o jego turystycznej atrakcyjności. Co warto zobaczyć w Santander?

Santander to malownicza dzielnica rybacka, kusząca pięknymi widokami i knajpkami, w których serwowane są lokalne przysmaki. To również królewskie rezydencje, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Pałac La Magdalena. W gronie zabytków sakralnych na szczególną uwagę zasługuje katedra, której najstarsze partie pochodzą z XIII wieku. Choć wnętrze tej świątyni jest bardzo skromne, warto do niej zajrzeć ze względu na mauzoleum Menéndeza Pelayo.

Wiele innych ciekawych atrakcji w miejscowości Santander

Santander może nas też oczarować ciekawymi placówkami muzealnymi, których w trakcie historycznej wycieczki po Kantabrii nie można pominąć. Uwagę przyciąga Muzeum Morza Kantabryjskiego, mogące się pochwalić nowoczesną siedzibą i ciekawą ekspozycją. Kto zajrzy do jego wnętrza, ten zdobędzie sporo ciekawych informacji na temat życia w morskich wodach oraz roli, jaką morze odegrało w dziejach osadnictwa. Druga placówka muzealna, z której to miasto jest bardzo dumne, koncentruje się na archeologii i sztuce prehistorycznej. Zgromadzone w nim eksponaty robią wrażenie, a przy okazji pozwalają nam zdobyć sporo ciekawych informacji na temat historii tej części Hiszpanii. A co z tymi, którzy wolą kontakt z nowoczesną sztuką? Dla nich nie lada gratką stanie się wizyta w Centrum Botin, które powstało w 2017 roku w pobliżu miejskiej promenady. To miejsce, w którym najważniejsza jest sztuka współczesna. W murach nowoczesnego gmachu organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i wystawy, a udział w nich może się dla wielu z nas okazać fascynującym doświadczeniem.