5 najciekawszych atrakcji Ameryki łacińskiej

Ameryka Łacińska to region o „wielu twarzach”. Można się spotkać tu ze środowiskiem naturalnym w najczystszej postaci (np. Galapagos), ale także mocno rozwiniętą cywilizacją. Miłośnicy podróżowania na pewno nie będą narzekać na brak atrakcji związanych z tą częścią świata.

Co należy zobaczyć w Ameryce Łacińskiej?

Będąc w Ameryce Łacińskiej, należy wziąć pod uwagę odwiedzenie takich miejsc, jak:

  1. Cartagena de Indias – znaleźć ją można na południowym, karaibskim krańcu Kolumbii. Miasto niezwykłe, o jakim bardzo często wspominał Gabriel Garcia Marquez. Kolonialna przeszłość Cartageny to jedno. Ale warto dokładnie przyjrzeć się doskonale zachowanej, oryginalnej XVI-wiecznej architekturze.
  2. wodospady Iguazu – leżą one na pograniczy Brazylii oraz Argentyny. Dwa kraje za jednym razem? To możliwe. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę wodospady, jakie były bohaterami filmów, m.in. „Misji”.
  3. lodowiec Perito Moreno – znaleźć można go w Argentynie. Dokładnie w Patagonii. Chociaż, dla ścisłości, należy powiedzieć, że na tym terenie znaleźć można aż 48 takich lodowców, jakie na dodatek zostały wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO.
  4. Półwysep Valdes – kolejne miejsce, którego nie można pominąć w Argentynie. W szczególności, jeżeli ktoś docenia widok środowiska naturalnego. Ze spokojem można nastawić się na spotkanie lwów morskich, pingwinów, guanako, czy też wielorybów.
  5. Kolorowa Laguna – jaką można znaleźć w rezerwacie Eduardo Avaroa, który znajduje się na terenie Boliwii. Słone jezioro, jakie zachwyca swoją czerwoną wodą. Tutaj również wiele zagrożonych gatunków, znalazło dla siebie dom na stale.