Ranczo Rosochacz – miejsce dla miłośników koni

Rancho Rosochacz zostało stworzone przez dwóch miłośników koni – pana Marcina oraz jego syna Kubę. Można pokusić się o stwierdzenie, że przekształcili on Jurę Krakowsko-Częstochowską w „Dziki Zachód”, gdyż na ich Ranchu można nauczyć się jazdy konnej w stylu westernowym.

Wypoczywaj wraz ze stadniną koni w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Do dyspozycji gości dostępne są dwa domki, które znajdują się w samym centrum ośrodka jeździeckiego. Stale towarzyszące temu miejscu rżenie koni wprowadza odwiedzających do innego świata. Świata, w którym człowiek nierozerwalnie łączy się z przyrodą i może w pełni korzystać z jej uroków. Z tego też względu w domkach nie ma zarówno telewizorów, jak i internetu. To tutaj możesz nauczyć się jazdy w siodle oraz komunikacji z końmi.

Jazda konna na Ranczu Rosochacz

Rancho Rosochacz to miejsce o koniach, dla koni i dla jeźdźców. Jak zostało wcześniej wspomniane, mieści się ono w centralnej części ośrodka jeździeckiego. Podczas pobytu na Ranchu można zapisać się na lekcje jazdy konnej i z końskiego grzbietu podziwiać malownicze piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Po wyczerpującej jeździe goście mogą zrelaksować się w saunie lub bali, a później zintegrować się z pozostałymi gośćmi i właścicielami podczas ogniska. Aby pasjonatom jazdy konnej nie zabrakło sił na Ranchu Rosochacz serwowane są dwa posiłki dziennie – śniadanie oraz obiadokolacja.

Zaawansowani jeźdźcy mogą liczyć na udział w całodniowych rajdach, na których będą poznawać piękno okolicy – ruiny zamków oraz wspaniałe krajobrazy, jakie ma do zaoferowania Jura Krakowsko-Częstochowska. Ponadto, Ranczo Rosochacz umożliwia pasjonatom jeździectwa udział w szkoleniu odnośnie pracy z końmi naturalnymi metodami oraz uczestnictwo w treningach koni problematycznych.