Kiedy najlepiej jechać na Malediwy?

Nie ma świecie chyba wysp, które kojarzą się bardziej z rajskimi krajobrazami, jak Malediwy. Krystalicznie czysta woda, palmy i piaszczyste plaży to widoki jak z pocztówki. Czy można więc chcieć czegoś więcej od urlopu w takim miejscu? Wystarczy wybrać termin, w którym pogoda jest najodpowiedniejsza na wakacyjny wypoczynek!

Malediwy – najważniejsze informacje

Malediwy to rozrzucone na Oceanie Indyjskim wyspy oraz wysepki, na których znajdują się wspaniałe plaże i okalają je niesamowite rafy koralowe, zachęcające do nurkowania. Dodatkiem są domy na wodzie i przepyszna lokalna kuchnia. Co ciekawe, na Malediwach obowiązuje zakaz hałasowania, a liczba turystów na konkretnych wyspach jest ograniczona. 

Cały archipelag liczy niemal 1200 mniejszych i większych wysp. Co istotne, tylko część z nich jest zamieszkana. Największą wyspą jest Male. Zamieszkuje ją 25 procent całej ludności Malediwów. Archipelag znajduje się około 500 kilometrów na południowy zachód od Indii. 

Walutą na wyspach jest rupia malediwska, ale w kurortach turystycznych można także płacić dolarami amerykańskimi oraz europejską walutą euro. Lotnisko znajduje się w stolicy Male, a pomiędzy poszczególnymi wyspami można poruszać się wodolotem, promem albo helikopterem. Na same Malediwy leci się około 12 godzin, językiem urzędowym jest malediwski, a na teren wysp nie można wwozić napojów alkoholowych. Picie alkoholu dozwolone jest tylko w wyznaczonych strefach. 

Kiedy jechać na Malediwy?

Wyspy, które leżą na Oceanie Indyjskim najlepiej odwiedzić w okresie polskiej zimy i wczesnej wiosny, a więc od listopada do kwietnia. Malediwy największe oblężenie turystów odnotowują w okresie Świąt Bożego Narodzenia i początku Nowego Roku. Wtedy najlepiej się tam wybrać ze względu na doskonałą pogodę. Średnia temperatura przez cały rok w tym rejonie świata utrzymuje się w granicach około 30 stopni Celsjusza. Sporadycznie spada do 28 stopni. Natomiast średnia temperatura wody wynosi około 28 stopni Celsjusza. Wyspy można oczywiście odwiedzać w innych okresach roku. Od maja do października zdarzają się tam opady, ale odbija się to na zdecydowanie niższych cenach noclegów i ofert usługowych. Tak więc odpowiadając na pytanie Malediwy kiedy jechać odpowiedź jest prosta – można tam wyjeżdżać przez cały rok. 

Co warto zobaczyć na Malediwach?

Z pewnością świetnym pomysłem będzie zwiedzanie stolicy Male, gdzie można zobaczyć XVII wieczny Meczet Piątkowy, Pałac Sułtana, Male Local Market i wybrać się na targ rybny z samego rana. Wieczorem natomiast podziwiać można most Sinamale łączący wyspę Male z Hulhule. Na Malediwach praktycznie każda wyspa jest bardzo urokliwa i warta odwiedzenia. Na każdej można podziwiać majestatyczną przyrodę oraz dzikie zwierzęta. Jedną z największych atrakcji Malediwów jest tak zwana magiczna wyspa, czyli Mudhdhoo, w atolu Baa. W nocy można zobaczyć piękne zjawisko bioluminescencji.